Kongres ASSITEJ
Pl  |  Eng
Festiwalowe Studio Internetowe


Kalendarz warsztatów i seminariów

Rejestracja na warsztaty i seminaria dostępna online na stronie www.assitej2014.pl.
Żeby się zarejestrować wybierz opcję „Obserwator/Widz”.

Jeśli jesteś zainteresowany rejestracją grupową na warsztaty dla dzieci (10 i więcej osób), napisz do nas: tickets@assitej2014.pl

Sobota, 24 maja
godzina zdarzenie prowadzący uczestnik miejsce
10:00 – 11:30 Warsztaty dla małych dzieci „Chcemy latać!” Barbara Małecka dzieci, 6-9 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7  
11:00 – 13:00 Warsztaty „Ruch budzi emocje” Tristan Jacobs młodzież, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 6  
12:00 – 13:30 Warsztaty dla małych dzieci „Chcemy latać!” Barbara Małecka dzieci, 6-9 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7  
12:00 – 16:00 Warsztaty improwizacji Klancyk! Teatr Improwizowany młodzież, 12-16 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 4  
12:00 – 16:00 Warsztaty improwizacji Klancyk! Teatr Improwizowany młodzież, 12-16 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 9  
15:30 – 17:30 Warsztaty „Ruch budzi emocje” Tristan Jacobs młodzież, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 6  
17:00 – 21:00 Warsztaty „Ciało/ruch/głos” Teatr CHOREA dorośli, praktycy   Pałac Kultury i Nauki, Sala 4

Niedziela, 25 maja
godzina zdarzenie prowadzący uczestnik miejsce
10:00 – 12:00 Warsztaty dla małych dzieci „Marionetka – lalka na smyczy” Barbara Małecka dzieci, 6-9 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7  
10:00 – 14:00
25 – 27.05
(ta sama grupa przez 3 dni)
Warsztaty „Od pomysłu do realizacji” Boris Caksiran dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 4  
11:00 – 14:00 Warsztaty „Kreatywna interakcja – podejście integracyjne” Daryl Beeton dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 3  
11:00 – 13:00 Warsztaty „Ruch budzi emocje” Tristan Jacobs młodzież, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 6  
12:30 – 14:30 Warsztaty dla małych dzieci „Marionetka – lalka na smyczy” Barbara Małecka dzieci, 6-9 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7  
12:00 – 16:00 Warsztaty Improwizacji Alan Pakosz, Michał Próchniewicz, Agata Słowicka, Tomasz Biskup (Grupa AD HOC) dzieci, 6-10 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 8  
12:00 – 16:00 Warsztaty Improwizacji Alan Pakosz, Michał Próchniewicz, Agata Słowicka, Tomasz Biskup (Grupa AD HOC) młodzież, 12-15 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 9  
15:30 – 17:30 Warsztaty „Ruch budzi emocje” Tristan Jacobs młodzież, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 6  
17:00 – 21:00   Warsztaty „Ciało/ruch/głos” Teatr CHOREA dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 3  

Poniedziałek, 26 maja
godzina zdarzenie prowadzący uczestnik miejsce
10:00 – 14:00 Warsztaty Improwizacji Joanna Pawluśkiewicz młodzież, 11-13 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 2  
10:00 – 14:00
25 – 27.05
(ta sama grupa przez 3 dni)  
Warsztaty „Od pomysłu do realizacji” Boris Caksiran dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 4
10:00 – 11:30 Warsztaty dla małych dzieci „Małe czy duże?” Barbara Małecka dzieci, 4-6 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7
11:00 – 13:00 Warsztaty „Ruch budzi emocje” Tristan Jacobs młodzież, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 6
11:00 – 14:00 Warsztaty „Pisanie na temat niepełnosprawności” Mike Kenny dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 3
12:00 – 16:00 Warsztaty improwizacji Alan Pakosz, Michał Próchniewicz, Agata Słowicka, Tomasz Biskup (Grupa AD HOC) dzieci, 6-10 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 9
12:00 – 16:00 Warsztaty improwizacji Alan Pakosz, Michał Próchniewicz, Agata Słowicka, Tomasz Biskup (Grupa AD HOC) młodzież, 12-15 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7
15:00 – 19:00 Warsztaty „Ciało/ruch/głos” Teatr CHOREA dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 3
15:00 – 19:30 Sympozjum „Teatr jako przestrzeń emancypacji i obraz zmiany społecznej”

Daryl Beeton, Josette Bushell-Mingo, Boris Caksiran, Gisela Höhne, Justyna Lipko-Konieczna, Talleri McRea, Orek Omondi, Agnieszka Piasecka, Justyna Sobczyk, IIAN Wielka Brytania, IIAN Serbia, IIAN USA

dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 5
15:30 – 17:30 Warsztaty „Ruch budzi emocje” Tristan Jacobs   młodzież, praktycy   Pałac Kultury i Nauki, Sala 6

Wtorek, 27 maja
godzina zdarzenie prowadzący uczestnik miejsce
10:00 – 14:00 Warsztaty dramaturgiczne Suzanne Lebeau polscy dramaturdzy Pałac Kultury i Nauki, Sala 2  
10:00 – 18:00 Warsztaty „twórcze metody pracy” Kjell Moberg (NIE Theatre) dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 9  
10:00 – 14:00 
25 – 27.05
(ta sama grupa przez 3 dni)
Warsztaty „Od pomysłu do realizacji” Boris Caksiran dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 4  
10:00 – 13:00 Warsztaty audiodeskrypcji „Słowo zamiast oczu” Robert Więckowski, Przemysław Zdrok (Fundacja Kultury bez Barier) młodzież niedowidząca i niewidoma Pałac Kultury i Nauki, Sala 6  
12:00 – 13:00 Prezentacja projektu „Wałbrzyskie ‘brzydkie’ kaczątka” Zbigniew Prażmowski dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 5  
15:00 – 18:00 Warsztaty „Lwie, popatrz na mnie!” Gisela Höhne
(Ramba Zamba)
dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 3  
15:00 – 19:00
(ta sama grupa przez 5 dni)
Warsztaty muzyczne dla dzieci Teatr CHOREA dzieci, 7-11 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7  

Środa, 28 maja
godzina zdarzenie prowadzący uczestnik miejsce
10:00 – 11:30 Warsztaty dla małych dzieci „Małe czy duże?” Barbara Małecka dzieci, 4-6 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7
10:00 – 13:00 Warsztaty Tabu María Inés Falconi, Vigdis Jakobsdottir dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 2
10:00 – 18:00 Warsztaty „twórcze metody pracy” Kjell Moberg (NIE Theatre) dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 9
10:00 – 13:00

Warsztaty Small size „Lustro”
(teatr i materiały)*

Barbara  Kölling praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 3
10:00 – 13:00

Warsztaty Small size
„Przedmiot dźwięku lub dźwięki przedmiotów”
(teatr i przedmioty)*

Karel Van Ransbeeck praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 4
10:00 – 13:00 Warsztaty Small size „Dźwięk światła”(teatr i światło)* Andrea Buzetti praktycy Teatr Studio,
scena Modelatornia
13:15 – 14:15  *Spotkanie i dyskusja uczestników warsztatów Small size Katariina Metsälampi uczestnicy warsztatów Small size  Pałac Kultury i Nauki, Sala 3
10:00 – 13:00 Warsztaty audiodeskrypcji „Słowo zamiast oczu” Robert Więckowski, Przemysław Zdrok (Fundacja Kultury bez Barier) młodzież niedowidząca
i niewidoma
Pałac Kultury i Nauki, Sala 6

10:00 – 10:45

Otwarcie konferencji ITYARN Erika Hughes dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 1
11:00 – 12:15 Sesja Plenarna ITYARN

Young Ai Choi, Jackie Chang, Manon van de Water, Geesche Wartemann

dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 1
13:00 – 14:00 Warsztaty „Mikrokosmos” dla dzieci Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego dzieci, 6-8 lat Teatr Powszechny,
Scena Pracownia
13:30 – 15:30 Seminarium ITYARN Geesche Wartemann dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 1
13:30 – 15:30 Seminarium ITYARN Tulin Saglam dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 4
13:30 – 15:30 Seminarium ITYARN Cheela Chilala dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 5
13:30 – 15:30 Seminarium ITYARN Yvette Hardie dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 6
13:30 – 14:30 Warsztaty dla dzieci po spektaklu „Farfalle” Compagnia TPO dzieci, 4-10 lat Teatr Dramatyczny,
Duża Scena
15:00 – 18:00 Warsztaty Tabu María Inés Falconi, Vigdis Jakobsdottir dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 2
15:00 – 19:00
(ta sama grupa przez 5 dni)
Warsztaty muzyczne dla dzieci Teatr CHOREA   dzieci, 7-11 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 7
15:45 – 17:00 Zamknięcie i podsumowanie Konferencji ITYARN   dorośli   Pałac Kultury i Nauki, Sala 1  
19:30 – 21:00  Warsztaty dla dorosłych po spektaklu „Farfalle”   Compagnia TPO dorośli Teatr Dramatyczny,
Duża Scena

Czwartek, 29 maja
godzina zdarzenie prowadzący uczestnik miejsce
10:00 – 12:00 Warsztaty dla małych dzieci „Marionetka – lalka na smyczy”  Barbara Małecka dzieci, 6-9 lat   Pałac Kultury i Nauki, Sala 7
10:00 – 13:00 Warsztaty audiodeskrypcji „Słowo zamiast oczu” Robert Więckowski, Przemysław Zdrok (Fundacja Kultury bez Barier) młodzież niedowidząca
i niewidoma
Pałac Kultury i Nauki, Sala 6
10:00 – 13:00 Warsztaty Tabu María Inés Falconi, Vigdis Jakobsdottir dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 2
10:00 – 13:00 Warsztaty Small size „Muzyka w teatrze dla dzieci” (teatr i muzyka)* János Novák praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 3
10:00 – 13:00 Warsztaty Small size „Cienie i wspomnienia” (muzyka i taniec)* Myrto Dimitriadou praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 8
13:15 – 14:15 Spotkanie i dyskusja uczestników warsztatów Small size Jo Belloli, Lali Morris

uczestnicy warsztatów
Small size

Pałac Kultury i Nauki, Sala 3
10:00 – 11:30  Wykład „Pisanie sztuk dla dzieci. Strategie poznawania i pozyskiwania młodych odbiorców” (Wykład Inauguracyjny Platformy Dramatopisarskiej) Suzanne Lebeau dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 1
11:30 – 14:30 Platforma dramatopisarska
Dzień I
dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 1
15:00 – 19:00
27 – 31.05.
(ta sama grupa przez 5 dni)
Warsztaty muzyczne dla dzieci Teatr CHOREA dzieci, 7-11 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 9
15:00 – 19:00 Warsztaty „Teatr i teksty
w teatrze dla nastolatków”
Steve Ball, Carl Miller, Evan Placey młodzież, 12-16 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 5
16:00 – 17:30 Wykład „Polski teatr dla dzieci i młodzieży” Halina Waszkiel, Marek Waszkiel, Marzenna Wiśniewska dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 1

Piątek, 30 maja
godzina zdarzenie prowadzący uczestnik miejsce
10:00 – 14:00 Platforma dramatopisarska  Dzień II dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 1
10:00 – 14:00 Sympozjum Small size Roberto Frabetti, Yvette Hardie, Barbara Małecka, Alicja Morawska-Rubczak, Wolfgang Schneider, Gerd Taube dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 5
10:00 – 13:00 Warsztaty audiodeskrypcji „Słowo zamiast oczu” Robert Więckowski, Przemysław Zdrok (Fundacja Kultury bez Barier)   młodzież niedowidząca i niewidoma Pałac Kultury i Nauki, Sala 6
12:30 – 15:30 Warsztaty Teatru Forum Maria Depta
(Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury)
praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 2
12:30 – 15:30 Warsztaty Teatru Forum Maria Kwiatek
(Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury)
praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 7
14:15 – 16:00 Sympozjum „Teatr dla najmłodszych” Roberto Gris, Paula Stasiakiewicz dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 5
15:00 – 19:00 Warsztaty „Język teatru lalek i jego zastosowanie” Karina Miranda Reyes dorośli, praktycy Pałac Kultury i Nauki, Sala 3  
15:00 – 19:00
(ta sama grupa przez 5 dni)
Warsztaty muzyczne dla dzieci Teatr CHOREA dzieci, 7-11 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 9
16:00 – 19:00 Sympozjum „Grotowski i co dalej?” dorośli Pałac Kultury i Nauki, Sala 1
18:00 – 19:30 Next Generation: pokaz warsztatowy w Teatrze Baj Teatr Baj

Sobota, 31 maja
godzina zdarzenie prowadzący uczestnik miejsce
10:00 – 11:30 Warsztaty dla małych dzieci „Wyśnione domki” Barbara Małecka dzieci, 6-9 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 4
11:00 – 14:00 Warsztaty dramaturgiczne Maciej Wojtyszko młodzi dramaturdzy Pałac Kultury i Nauki, Sala 5
12:00 – 13:30 Warsztaty dla małych dzieci „Wyśnione domki” Barbara Małecka dzieci, 6-9 lat Pałac Kultury i Nauki, Sala 4
12:00 – 16:00
(ta sama grupa przez 5 dni)
Warsztaty muzyczne dla dzieci/próba   Teatr CHOREA   dzieci, 7-11 lat   Pałac Kultury i Nauki, Sala 9  
14:00 – 15:00 Zakończenie warsztatów dla nauczycieli „Idea – Kreacja – Zespół”

Michalina Butkiewicz, Marek Pasieczny

nauczyciele Teatr Powszechny, Scena Pracownia


Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

 


Copyright 2014 (C) Korczak. Realizacja: MATEO