Pl  |  EngWarsztaty:

Kołysanki, mruczani, lulajki

Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna / Polska

teatratofri.pl

dyrekcja: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
obsada: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska

6-18 miesięcy
czas trwania spektaklu: 50 min

Podczas warsztatów śpiewamy wraz z rodzicami polskie starodawne pieśni do kołyski. Lulajkom towarzyszy muzyka grana na akordeonie, altówce i instrumentach perkusyjnych. Kołysanki przeplatane są opowiadaniami, zabawami ruchowymi i grą na instrumentach. Wspólne muzykowanie to czas zacieśniania niezwykłej więzi między rodzicem a dzieckiem – warsztaty pełne są spokoju, muzyki i wspólnego ruchu.

Z inspiracji wspólnego muzykowania z dziećmi i rodzicami powstała płyta Lulajki – Teatr Atofri i Jacek Hałas.

 

 

Opowiadania z Doliny Muminków

Ognisko Teatralne „U Machulskich” / Warszawa / Polska

teatratofri.pl

dyrekcja: Anna Kozłowska

autor: Tove Jansson

przekład: Irena Szuch-Wyszomirska

reżyseria: młodzież z Ogniska Teatralnego „U Machulskich” pod opieką artystyczną instruktorów: Anna Kozłowska, Adam Biernacki, Sebastian Królikowski
obsada: młodzież z Ogniska Teatralnego „U Machulskich”

premiera lipca 2017
czas trwania spektaklu: 90 min

Opowiadania z Doliny Muminków to doskonała lektura zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Magiczny świat Muminków działa na wyobraźnię, a filozofia tych opowiadań pozwala nam skonfrontować się z naszymi ludzkimi problemami i lepiej zrozumieć nasze emocje. Muminki są też wspaniałym materiałem dla teatru. Dlatego na tegorocznych letnich warsztatach młodzież z Ogniska Teatralnego „U Machulskich” pracowała nad przeniesieniem bajkowego świata na deski sceniczne. Zapraszamy na pokaz efektów teatralnego spotkania współczesnych młodych ludzi z barwnymi postaciami z Doliny Muminków.
info – Ognisko „U Machulskich”

 

 

STORY LAB: Dzieci i Kwiaty: 1968/2017

prowadzący: Sebastian Królikowski, Marcin Zbyszyński, Magdalena Mosiewicz

STORY LAB To międzypokoleniowe laboratorium opowieści. Nastolatkowie uczestniczą w zajęciach, które mają ich zapoznać z warsztatem pracy dokumentalisty i technikami zbierania relacji. Potem sami stają się badaczami i zbierają relacje swoich rodziców, sąsiadów, a także zupełnie obcych ludzi. Na podstawie zebranych opowieści tworzą zdarzenie teatralne, które wraz ze specjalnym warsztatem zaprezentowane zostaną ich rówieśnikom - uczniom liceów. Jest to unikatowa forma edukacji rówieśniczej. W pierwszej edycji projektu młodzi ludzie zajmowali się rzeczywistością przełomu, jak paleozoik, odkrywali realia lat 90-tych - czas młodości swoich rodziców. W tym roku cofamy się do lat sześćdziesiątych i będziemy przyglądać się duchowi hipisowskiemu.

 

 

"SZUKAMY POLSKIEGO SZEKSPIRA"

Warsztaty, których ideą i główną zaletą jest możliwość spotkania młodych dramaturgów z profesjonalną, zawodowo związaną z teatrem kadrą. 3-dniowe warsztaty skorelowane z ideami trwającej XVII edycji Konkursu "Szukamy Polskiego Szekspira", stawiają na kreatywną edukację i wymianę pozytywnych doświadczeń w dziedzinie sztuki. Mają one ośmielić młodych ludzi do własnych prób dramaturgicznych pod okiem fachowców i rówieśników. Uczestnicy będą mieli możliwość pochylenia się nad swoimi tekstami pod okiem zawodowych reżyserów i dramaturgów, oraz podjąć pracę zespołową nad zarysem własnego scenariusza.

 

 

TEATR FORUM

prowadzący: Wojciech Faruga, Maria Depta

TEATR FORUM Metoda pracy teatralnej stworzona przez brazylijskiego reżysera Augusto Boala. Teatr Forum w intencji swojego autora powstał, by pokazywać jego uczestnikom jak mogą zmienić świat. Spektakl Teatru Forum daje widzom możliwość zatrzymania przebiegu akcji scenicznej. Widz może powiedzieć “stop” i przerwać scenę, w której bohater - protagonista znajduje się w opresyjnej sytuacji. Widzowie mają możliwość zmiany tej sytuacji poprzez wcielenie się w postać protagonisty. Widz staje się więc aktorem a także pełnoprawnym współtwórcą opowiadanej historii. Teatr Forum jest metodą pracy, również twórców teatralnych, którzy potrafią pracować przy użyciu praktyk interaktywnych, łączących teatr i edukację. W tym roku uczestnicy warsztatów pod okiem wykwalifikowanych prowadzących sami zbiorą historie z życia wzięte i na ich podstawie zrealizują spektakl skierowany do rówieśników. Spektakl podejmie temat narastającej fali przemocy w Polsce, z jaką mamy do czynienia w ostatnich latach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Copyright 2017 (C) Korczak. Realizacja: MATEO